• Zajęcia z pierwszej pomocy

          • Aparat ruchu i urazy z nim związane oraz pomysły uczniów, jak udzielić pierwszej pomocy w sytuacjach, gdy nie dysponujemy fachowym sprzętem…. Uczniowie zdają sobie sprawę z tego, że nigdy nie należy pozostawić poszkodowanego samego, lecz jak najszybciej wezwać pomoc, a oczekując na nią samemu udzielić pierwszej pomocy, jeśli uraz nie jest zbyt groźny, a co najważniejsze poradzić sobie podczas spaceru, w lesie,  podczas zabawy, gdy pod ręką nie mamy bandaża, plastra i wody utlenionej.

          • Zdrowie na talerzu

          • Uczniowie klasy 5 podczas lekcji wychowawczej przygotowali smaczną sałatkę owocową oraz talerze pełne owoców. Okazało się, że owoce podane w taki sposób mogą stać się niebiańską przyjemnością, jednocześnie dostarczając wielu witamin. Wielką przyjemnością stał się także fakt, że można było także poczęstować innych. Czekamy na kolejną lekcję wychowawczą w ramach programu: „Mleko, owoce, warzywa”.

          • Lekcja chemii w klasie 7: "Badanie składu powietrza i otrzymywanie tlenu"

          • Uczniowie doskonale wiedzieli, że powietrze jest mieszaniną jednorodną, nie ma smaku, zapachu i jest bezbarwne. Potrafili wskazać jego skład i udowodnić obecność pary wodnej w powietrzu, a eksperymentując wykazali obecność tlenu w nim zawartego. Samodzielnie otrzymali tlen i przekonali się, że podtrzymuje on spalanie.

          • Światowy Dzień Walki z Głodem

          • W związku z przypadającym niedawno Światowym Dniem Walki z Głodem uczniowie klasy szóstej wraz z wychowawczynią przygotowali zdrowe i pożywne musy oraz soki warzywno-owocowe. Podczas przygotowań nie zabrakło dyskusji na temat przyczyn głodu i niedożywienia ludności w wielu krajach świata. Uczniowie wskazali również sposoby rozsądnego gospodarowania żywnością, tak by jej nie marnować.

            Światowy Dzień Walki z Głodem został ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa (FAO) i przypada dokładnie 16 października. Według Światowej Organizacji Zdrowia głód jest jednym z największych problemów współczesnego świata. Szczególnie narażone na negatywne skutki niedożywienia są dzieci oraz młodzież.

          • Dzień Edukacji Narodowej

          • 11 października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Tak wyjątkowy dzień – święto polskie oświaty, święto nauczycieli, pracowników obsługi oraz tych, co szkoły prowadzą i nadzorują - uczcili programem artystycznym uczniowie klas I-III oraz dzieci z oddziału przedszkolnego.

            Były wiersze, piosenki i śmieszne inscenizacje związane tematycznie z Dniem Nauczyciela. Najmłodsze dzieci wcieliły się w rolę warzyw i uświadomiły wszystkim jak ważne jest zdrowe odżywanie. Na zakończenie uczniowie wręczyli na ręce Pani Dyrektor K. Jaklińskiej-Czyżak laurkę wykonaną w ramach zajęć świetlicowych.

            Pani dyrektor podziękowała uczniom za wspaniały występ oraz nauczycielom i pracownikom za ich trudną, ale wspaniałą pracę.

          • Życie i dokonania Jana Czochralskiego

          • Uczniowie Szkoły Podstawowej w Żabowie stali się uczestnikami niecodziennego wydarzenia, którym była wystawa przywieziona do szkoły, poświęcona osobie profesora Jana Czochralskiego oraz jego odkrycia jako powodu do dumy narodowej.

            Ekspozycja składała się z 20 plansz przedstawiających postać i dokonania uczonego, metodę otrzymywania monokryształów, fakty z życia prywatnego.

            Jan Czochralski był chemikiem, nazywany bywa ojcem rewolucji elektronicznej, ze względu na odkrycie pomiaru szybkości krystalizacji metali. Jego metoda zwana metodą Czochralskiego polega na powolnym, stopniowym wyciąganiu z roztopionego materiału zarodka krystalicznego w sposób zapewniający stabilną i powolną krystalizację. Obecnie tę metodę stosuje się na skalę przemysłową do produkcji monokryształów, np. półprzewodników.

            Uczniowie aktywnie uczestniczyli w wystawie poszukując odpowiedzi na wylosowane pytania znajdujące się na biletach wstępu. Zwiedzanie i poszukiwanie informacji nie mogło być nudne, zaś możliwość uzyskania pozytywnej oceny motywowała do prawidłowego wykonania zadania i większego zainteresowania postacią.

          • IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

          • Coroczne świętowanie Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia jest już tradycją naszej szkoły. W tym roku w zmaganiach z matematycznymi rachunkami pamięciowymi wykorzystaliśmy technologię informacyjno – komunikacyjną. Każdy uczeń mógł spróbować swoich sił rozwiązując interaktywne quizy przygotowane w aplikacjach Kahoot czy Quizizz. Nie zabrakło również tradycyjnego sprawdzenia znajomości tabliczki mnożenia w postaci egzaminu pisemnego. Emocji było co niemiara! Uczniowie, którzy osiągnęli najlepsze wyniki otrzymali Certyfikaty Eksperta Tabliczki Mnożenia, dyplomy oraz drobne upominki.Wyniki klasyfikacji ogólnej wyglądają następująco:I miejsce: Maja Pietrzak kl. 6, II miejsce: Ania Wypart kl. 6, III miejsce: Maja Razik kl. 7. IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia dobiegł końca, ale my postanowiliśmy doskonalić tabliczkę mnożenia (i dzielenia) cały rok szkolny. Dlatego już za miesiąc kolejne zmagania z rachunkami. Każdy ma szansę poprawić swój wynik!

          • Nawiązuję relacje z innymi - Dzień Chłopaka

          • A tak dzisiaj podczas godziny z wychowawcą uczniowie klas 5 świętowali Dzień Chłopaka….

            Zaskoczeniem dla wszystkich była niespodzianka przygotowana przez wychowawcę i przy współudziale rodziców – koszulki, które uczniowie samodzielnie ozdabiali.

            Ogromne emocje, wzajemna współpraca, oszałamiający efekt, ale przede wszystkim samozadowolenie, że potrafiliśmy pięknie przyozdobić własną koszulkę, która budziła zachwyt u wielu osób. A na koniec jeszcze słodki upominek – czekolada… mniam.

            Wszystkiego najlepszego CHŁOPCY z okazji Dnia Chłopaka – dziewczynki i wychowawczyni z klasy 5.

          • Dzień Głośnego Czytania

          • O zaletach czytania wiedzą wszyscy. Czytanie książek to nie tylko ciekawa forma spędzania wolnego czasu, ale również rozwijanie wyobraźni czy wzbogacanie słownictwa, a głośne czytanie dzieciom to również budowanie silnej więzi emocjonalnej. W tym roku szkolnym czytaliśmy fragment książki Renaty Piątkowskiej „Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków”. W role lektorów wcielili się uczniowie klas 1–3. Akcja czytania tej właśnie książki wynikła stąd, że sieć sklepów Biedronka bardzo aktywnie włączyła się w świętowanie Dnia Głośnego Czytania. Nasza szkoła otrzymała promocyjny pakiet: kilka książek o przygodach Słodziaków, maskotki z Gangu Słodziaków, albumy „Czytaj codziennie!” dla dzieci i zestaw specjalnych naklejek ze Słodziakami. Na zakończenie wszystkie dzieci oraz zaproszeni goście posadzili własne dęby.

          • Klasa 5 w akcji!

          • 24 września 2019 r. uczniowie klasy 5 zmierzyli się z mikroskopowaniem. Najpierw budowa mikroskopu i zasady obserwowania obiektów pod mikroskopem, przygotowanie preparatu a potem mnóstwo wrażeń - obserwowanie gotowych preparatów oraz przygotowanie własnych. I najważniejsze, że obraz oglądany pod mikroskopem jest powiększony i odwrócony.

          • Lekcja chemii w klasie 7

          • Lekcja chemii może być przyjemnością i mimo prostoty wykonywanych doświadczeń może budzić wiele emocji.

            23 września 2019 r. uczniowie klasy 7 sporządzali mieszaniny, określali, czym różnią się od siebie oraz wyjaśniali, jak można oddzielić składniki mieszanin, z których powstały. A na zdjęciach efekty naszej wspólnej pracy….

          • Sprzątanie Świata

          • Uczniowie naszej szkoły dołożyli swoją małą cegiełkę do akcji Sprzątanie Świata 2019. Temat tegorocznej edycji to "Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!". Pod tym hasłem uczniowie z zaangażowaniem przystąpili do sprzątania miejscowości Żabowo i okolicy. Wszyscy musimy mieć świadomość, że równie ważna jak nieśmiecenie i sprzątanie jest zmiana naszych indywidualnych nawyków np. segregacja odpadów, rezygnacja z jednorazowych plastików, wrzucanie śmieci do przeznaczonych do tego pojemników – a nie gdzie popadnie! Szkolną akcję zakończyliśmy z poczuciem satysfakcji z dobrze wykonanej pracy na rzecz ochrony środowiska.

          • Badamy gęstość substancji

          • Podczas dzisiejszych zajęć ósmoklasiści zmierzyli się z gęstością substancji. Aby sprawdzić jaka jest gęstość poszczególnych cieczy uczniowie musieli wykazać się wiedzą (przypomnienie wzoru na gęstość), umiejętnościami matematycznymi (dokonanie wyliczeń gęstości, ale także masy i objętości), a następnie wykonaniem doświadczenia na podstawie otrzymanych wyników.

            Zachwycające efekty widoczne na zdjęciach…. a wiedza na temat tego, że substancje maja różną gęstość na pewno na długo zostanie w pamięci.

          • Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

          • Dnia 2 września 2019 roku odbyło się rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020. Uroczysty apel rozpoczął się wprowadzeniem pocztu flagowego oraz odśpiewaniem hymnu państwowego. Pani dyrektor Karolina Jaklińska-Czyżak serdecznie powitał wszystkich uczniów, ich rodziców i nauczycieli. Następnie pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani na uczniów naszej szkoły. Serdecznie ich witamy i życzymy wielu sukcesów!

            ​​​​​​​

          • Informacja

          • Karty pracy do religii

            (rodzic zakupuje we własnym zakresie)

            BEZ PODRĘCZNIKÓW (zmiana)

             

             

            Klasa I

            „Jesteśmy w rodzinie pana Jezusa” - karty pracy, autor: ks. J. Szpet, D. Jackowiak, wyd. Święty Wojciech

             

            Klasa II

            „Kochamy Pana Jezusa” - Karty pracy, autor: ks. J. Szpet, D. Jackowiak, Wyd. Święty Wojciech

             

            Klasa III

            Religia: „Przyjmujemy Pana Jezusa” -  Karty pracy, autor: ks. J. Szpet, D. Jackowiak, wyd. Święty Wojciech

             

            Klasa IV

            „ Jestem chrześcijaninem” – karty pracy; J.Szpet, D. Jackowiak; Wyd. Święty Wojciech

             

            Klasa V

            „Wierzę w Boga” – Karty pracy ; J.Szpet, D. Jackowiak; Wyd. Święty Wojciech

             

            Klasa VI

            „Wierzę w kościół” – karty pracy; J.Szpet, D. Jackowiak; Wyd. Święty Wojciech

             

            Klasa VII

            „Spotkanie ze słowem” – karty pracy; J.Szpet, D. Jackowiak; Wyd. Święty Wojciech

             

            Klasa VIII

            „Aby nie ustać w drodze” – karty pracy; J.Szpet, D. Jackowiak; Wyd. Święty Wojciech

          • Zakończenie roku szkolnego 2018/19

          • Rok szkolny 2018/2019 zakończył się uroczystym apelem.  Uczniowie, którzy uzyskali najwyższe średnie ocen otrzymali nagrody książkowe oraz świadectwa z wyróżnieniem. Pani dyrektor K. Jaklińska – Czyżak gratulując uzyskania świadectw promocyjnych życzyła wszystkim obecnym bezpiecznych, pełnych przygód i udanych wakacji. Podczas uroczystości wręczono również nagrody za udział w konkursach - nagrodzonym gratulujemy sukcesów! Do zobaczenia we wrześniu!

          • Piknik w oddziale przedszkolnym

          • Dzień 17.06.2019 r. w oddziale przedszkolnym był inny niż wszystkie poprzednie. Powodem był piknik zorganizowany z okazji zbliżającego się zakończenia roku szkolnego. Rodzice przygotowali pyszny poczęstunek, wychowawca p. B. Szućko zorganizowała zabawy z rywalizacją, w których uczestniczyli i rodzice, i dzieci , pani Marlena Niemirska przygotowała „bańkowe zabawy” a nagrody dla zwycięzców w zawodach zasponsorowały panie: Emilia Toboła i Izabela Toboła. Dziękujemy za miły, radosny dzień, przepełniony zabawą i uśmiechem.

          • Warsztaty z pierwszej pomocy

          • Dnia 14 czerwca uczniowie klasy ósmej pod czujnym okiem pana Marcina Różalskiego poprowadzili warsztaty z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Każdy uczestnik mógł również dokonać pomiaru ciśnienia, sprawdzić swoje BMI czy uzyskać ważne wskazówki dotyczące prawidłowego odżywiania. Dziękujemy za niezwykle cenną dawkę życiowej wiedzy i umiejętności.

        • Kangur 2019
          • Kangur 2019

          • Gratulujemy uczniowi naszej szkoły Piotrowi Orłowskiemu uzyskania bardzo dobrego wyniku w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Kangur 2019.

          • Zielona szkoła

          • W dniach od 5 do 7 czerwca uczniowie klas V-VIII przebywali w Ośrodku Wypoczynkowym Kusy Dwór położonym nad Jeziorem Drawsko. Do codziennej dyspozycji uczestników pozostawały: boiska sportowe, kajaki, rowery wodne, sala dyskotekowa, kąpielisko strzeżone, stołówka serwująca domowe posiłki, kawiarnia, miejsce na ognisko. Każdy dzień dostarczył niezapomnianych wrażeń. Pod czujnym okiem instruktorów wszyscy mogli spróbować swoich sił na ścianie wspinaczkowej, torze paintballowym czy wspinaczce po skrzyniach. Piękna pogoda dopisywała, więc bez przeszkód mogliśmy popływać na kajakach czy rowerach wodnych. Aktywnie spędzone dni, z dala od miejskiego zgiełku, na długo pozostaną w naszej pamięci. Było super!

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa w Żabowie
      • skrzynka ePUAP: /SPZabowo17/SkrytkaESP
      • 91 39 106 94
      • Żabowo 17 72-200 Nowogard 72-200 Nowogard Poland
      • Dyrektor szkoły: Angelika Tębłowska Dyrektor szkoły przyjmuje interesantów w każdy wtorek od 10:00 do 12:00. Na spotkanie w innym terminie należy umówić się telefonicznie.
      • Pedagog szkolny: Marlena Głąbeck Dyżur pedagoga: w każdy wtorek od godziny 13:00 do 14:00. Na spotkanie w innym terminie należy umówić się telefonicznie.
      • Konsultacje nauczycieli według harmonogramu dostępności nauczycieli w szkole zamieszczonym w zakładce "Dokumenty szkoły".
      • Inspektor Ochrony Danych: Przemysław Ślazowski
    • Logowanie