• Jasełka w Domu Pomocy Społecznej w Nowogardzie

          • Styczeń jest miesiącem, w którym jeszcze pozostaje pamięć z dopiero przeżytych świąt Bożego Narodzenia i dla uczniów Szkoły Podstawowej w Żabowie stało się to okazją do podzielenia tym, co mają i potrafią. Nie chodzi tu o rzeczy materialne, ale przede wszystkim duchowe, artystyczne i emocjonalne.

            Odwiedziny w Domu Pomocy Społecznej w Nowogardzie to nawiązanie do tradycji świątecznych, możliwość budowania więzi międzypokoleniowych, rozwijania  wrażliwości skierowanej do ludzi starszych i chorych oraz  chęci pomocy innym.

            Mieszkańcy żywiołowo reagowali na bajkowe jasełka, śpiewając wraz z artystami i obdarzając  ich gromkimi brawami. Nagrodą dla opiekunów oraz dzieci był uśmiech widzów oraz słodki poczęstunek z rąk dyrekcji DPS – u.

            Dziękujemy dyrekcji Domu Pomocy Społecznej, paniom Idze Błażewicz oraz Małgorzacie Danilewskiej,  za umożliwienie występu, zorganizowanie transportu, przygotowanie sali i nagłośnienia. Mamy nadzieję, że nasza współpraca będzie kontynuowana i uczniowie Szkoły Podstawowej w Żabowie jeszcze nieraz zagoszczą na waszej scenie.

          • Międzyszkolny konkurs plastyczny ,,Najpiękniejsza zakładka do książki’’

          • Konkurs adresowany był do uczniów klas 0 i I-III szkół podstawowych. Celem konkursu było: rozbudzanie zainteresowań czytelniczych, rozwijanie dziecięcej wyobraźni i aktywności twórczej oraz doskonalenie sprawności manualnych. Uczniowie wykonywali prace dowolną techniką plastyczną. Wybór ,,najpiękniejszej zakładki’’ okazał się bardzo trudny. Przy ocenie prac Komisja brała pod uwagę pomysłowość, samodzielność, różnorodność wykorzystanych materiałów oraz oryginalność.Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w naszym konkursie, a laureatom gratulujemy zwycięstwa.Wszystkie prace zostały wyeksponowane w naszej szkole.

          • Konkurs "Ilustracja do mojej ulubionej książki"

          • Pod koniec grudnia ogłoszone zostały wyniki międzyszkolnego konkursu plastycznego organizowanego przez Szkołę Podstawową w Strzelewie pn.: "Ilustracja do mojej ulubionej książki". Zajmując II miejsce laureatką konkursu została Aleksandra Olbińska z oddziału przedszkolnego. Gratulujemy zdolności artystycznych!

          • Konkurs "MatEmaTyk"

          • W grudniu ogłoszono wyniki ogólnopolskiego konkursu „MatEmaTyk” przeprowadzanego w szkołach podstawowych pod patronatem Kuratorów Oświaty. Konkurs promuje uczenie się matematyki przez zabawy logiczne i ciekawe zadania z treścią.

            Miło nam poinformować, że dwie dziewczynki z oddziału przedszkolnego – Julia Toboła i Aleksandra Olbińska zdobyły pierwsze miejsce w konkursie. Laureatki otrzymały w nagrodę Gry Edukacyjne Szkoły Matematyki 2+2 oraz pamiątkowe dyplomy. Gratulujemy!

             

             

          • Razem na Święta

          • Uczniowie naszej szkoły włączyli się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej „Razem na Święta”. Celem przedsięwzięcia jest zarówno pomoc innym, jak również budowanie wspólnot i kształtowanie odpowiedzialności za drugą osobę. W ramach akcji uczniowie przygotowali ozdoby bożonarodzeniowe i kartki świąteczne z życzeniami. Własnoręcznie wykonane upominki wręczyli osobom starszym i emerytowanym nauczycielom. Było nam niezmiernie miło osobiście złożyć życzenia i wspólnie zaśpiewać kolędy z seniorami w okolicznych miejscowościach.

          • Szkolenie e-learningowe "Bezpieczne na wsi mamy-upadkom zapobiegamy""

          • Uczniowie klas II-VII wzięli udział w szkoleniu e-learningowym ”Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy” przygotowanym przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w ramach działań na rzecz zapobiegania wypadkom przy pracy na terenie gospodarstw rolnych.Szkolenie to w nowoczesnej formie przybliża zagrożenia wypadkowe w gospodarstwach rolnych, a także uczy prawidłowych zachowań podczas przebywania na terenie obejścia. Zawiera zagadki i quizy, dzięki którym łatwiej jest przyswoić wiedzę na temat bezpieczeństwa dzieci w środowisku wiejskim.Po zakończonym szkoleniu każdy z uczniów samodzielnie rozwiązywał test interaktywny sprawdzający zdobytą wiedzę. Miło nam poinformować, że uczniowie wykazali się wysokim poziomem wiedzy i otrzymali certyfikaty potwierdzające udział w szkoleniu. Ponadto każdy certyfikat weźmie udział w losowaniu nagród rzeczowych - spośród zgłoszeń z całej Polski wylosowanych zostanie 50 osób, które otrzymają nagrody rzeczowe w postaci hulajnogi. Z niecierpliwością czekamy na wyniki.

          • Warsztaty bożonarodzeniowe

          • Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. W naszej szkole również wchodzimy w przedświąteczny czas. Z tej okazji zorganizowaliśmy warsztaty dla uczniów i rodziców, podczas których wykonane zostały ozdoby i stroiki bożonarodzeniowe 🎄🎄🎄. Jedno jest pewne - powstały cuda i cudeńka, bo wyobraźnia dzieci nie zna granic👍😊. Serdecznie dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i wsparcie 😊.

          • Mikołajki

          • 6 grudnia w naszej szkole  pojawił się długo oczekiwany gość – Święty Mikołaj. Gość z Dalekiej Północy wywołał wiele radości i uśmiechu na twarzach uczniów, a przede wszystkim przedszkolaków. Podczas spotkania Mikołaj życzył wszystkim dzieciom zdrowych i radych świąt Bożego Narodzenia. Obiecał, że powróci do nas za rok.  

          • Wróżby andrzejkowe

          • Andrzejki to wieczór wróżb odprawianych w wigilię św. Andrzeja, czyli noc z 29 na 30 listopada. Według dawnych wierzeń ta noc miała magiczną moc, uchylającą wrota do nieznanej przyszłości.

            Andrzejki w naszej szkole to już tradycja. Ten dzień był dniem pełnym wróżb, w których uczniowie mogli poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Nie zabrakło  przekłuwania serduszek z imionami czy wróżenia za pomocą kart.

          • Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

          • 20 listopada w naszej szkole - podobnie jak w wielu innych szkołach, odbył się apel z okazji 30. rocznicy uchwalenia Konwencji o prawach dziecka.

            W 1989 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych przyjęła uniwersalny dokument, gwarantujący wszystkim dzieciom na świecie ich prawa. Chronią one dzieci, ale i wspierają je w prawidłowym rozwoju. Znajomość praw pozwala uchronić najmłodszych przed różnymi niebezpieczeństwami.

            Projekt Konwencji praw dziecka nawiązywał do myśli pedagogicznej Janusza Korczaka. W pierwszej połowie XX wieku Korczak poprzez swoją działalność pedagogiczną, literacką i społeczną zainicjował działania na rzecz równouprawnienia dzieci oraz poszanowania ich praw.

            Uczniowie klas 0-VIII obejrzeli krótkie projekcje filmów przygotowanych przez UNICEF, w których przedstawiono prawa dziecka.

            Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka, który przypada 20 listopada to wydarzenie, które jednoczy wszystkie dzieci na całym świecie.

          • Zdrowie na talerzu

          • W miniony poniedziałek - 18.11.2019 r. uczniowie klasy czwartej wraz z wychowawcą w ramach programu „MLEKO, OWOCE, WARZYWA” przygotowali sałatkę owocową. Podczas części teoretycznej zajęć uczniowie rozmawiali na temat zdrowego odżywiania oraz wpływu spożywania owoców na organizm ludzki. Wspólnie omówiono zagadnienie dotyczące zawartości witamin w owocach. W części praktycznej przygotowali sałatkę z owoców. Po zakończonych zajęciach nastąpiła najprzyjemniejsza część – degustacja. Uczniowie zaprosili na wspólny poczęstunek panią dyrektor, nauczycieli i uczniów szkoły.

          • Wojewódzki Koknurs Recytatorski

          • 16 listopada 2019 r. w Teatrze Polskim w Szczecinie na dużej scenie odbył się XV Wojewódzki Konkurs Recytatorski poświęcony twórczości pisarzy Ziemi Szczecińskiej „Szczeciński Parnas”.

            Motto konkursu: „Człowiek wędruje po świecie w poszukiwaniu tego, czego mu trzeba i wraca do domu, by tutaj to znaleźć”.

            Tegoroczny konkurs honorowym patronatem objęli:

            - Zachodniopomorski Kurator Oświaty

            - Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego

            - Szczeciński Oddział Związku Literatów Polskich.

            Organizatorami konkursu byli: Szczeciński Oddział Stowarzyszenia Nauczycieli Polonistów we współpracy ze Szkołą Podstawową nr 48 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu i Zespołem Szkół Ogólnokształcących nr 4 w Szczecinie.

            Na konkurs z całego województwa przybyło:

            - w kategorii klas IV-VI SP – 27 uczestników;

            - w kategorii klas VII-VIII – 18 recytatorów;

            - w kategorii klas ponadpodstawowych – 10 recytatorów.

            Naszą szkołę godnie reprezentowali, recytując utwory poetyckie i fragmenty prozy, uczniowie:

            - Alan Kochan, kl. IV;

            - Marcelina Wróbel, kl. VI;

            - Wiktoria Sobczak, kl. VIII.

            Mimo ogromnej tremy nasi uczniowie pięknie zaprezentowali wybrane utwory, stając się na chwilę „czarodziejami słowa”. Granulujemy! Oczekiwanie na wyniki umilił nam Teatr Słowa przedstawieniem pt. : "Co robimy?". Opiekun: I. Bińczyk-Zielińska.

             

          • Wycieczka do Kołobrzegu

          • 8 listopada uczniowie klas I i III wybrali się na wycieczkę do Kołobrzegu podczas której odwiedziły Muzeum Bursztynu. Dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały historii powstania bursztynu, jego właściwości, pozyskiwania oraz obróbki na przestrzeni dziejów. Obejrzały również unikatową kolekcję naturalnych form bursztynu, w tym ogromnych brył, inkluzji zwierzęcych i roślinnych. Duże zainteresowanie wzbudziły różne bursztynowe przedmioty. Wizyta w Muzeum zrobiła na nas duże wrażenie, dlatego zachęcamy wszystkich do odwiedzania tego miejsca.

          • Konkurs "Dzieciaki do rakiet"

          • Uwaga, ważna informacja 😉😊 Dziś rozpoczyna się głosowanie w akcji "Dzieciaki do Rakiet". Zachęcamy wszystkich do oddawania głosów na Szkołę Podstawową w Żabowie - dzięki nim uczniowie naszej szkoły mogą wygrać profesjonalny sprzęt do tenisa ziemnego. Także Kochani głosujemy i udostępniamy dalej 😉👍 PS. Ważne! Pamiętajcie, że po oddaniu głosu należy sprawdzić pocztę e-mail i potwierdzić oddanie głosu. Głosujemy codziennie - do 30.11.2019 r.!😉👍

            https://www.dzieciakidorakiet.pl/zgloszenia/227/szkola-podstawowa-w-zabowie

             

             

          • Święto Niepodległości - 11 listopada

          • Jeszcze Polska nie zginęła, jeszcze wolność nie minęła, póki duch narodu żyje, serce do wolności bije. Pod takim hasłem w Szkole Podstawowej w Żabowie odbył się uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości. Uczniowie klasy czwartej i piątej przygotowali recytację przypominając wszystkim o tym, co się wydarzyło w przeszłości. Z jakimi trudami musiał borykać się polski naród, aby znów stać się suwerennym i niepodległym państwem. Państwem, które po wielu latach udręki wróciło na mapę Europy. Cała uroczystość została dopełniona pieśniami patriotycznymi, które zostały odśpiewane przez uczennice klasy szóstej i siódmej. W ramach akcji „Szkoła do Hymnu” wspólnie odśpiewano Mazurka Dąbrowskiego.

          • Dzień zdrowego odżywiania

          • 6 listopada w naszej szkole odbył się Dzień Zdrowego Odżywiania. Głównym celem było promowanie zdrowego jedzenia, dobrych nawyków żywieniowych oraz informowanie o konsekwencjach złej diety. W tym dniu na stole zagościły świeże i kolorowe warzywa i owoce. Dzieci z klas I i III pod opieką wychowawców przygotowały pyszne kolorowe kanapki, smakowite sałatki i surówki, które znikały w błyskawicznym tempie z talerzy pełnych witamin i składników odżywczych. Dzieci nie zapomniały także o wodzie. Było to również działanie towarzyszące o charakterze edukacyjnym do programu ,,Owoce, warzywa i przetwory mleczne w szkole”, w którym bierze udział nasza szkoła kolejny rok.

          • Działania w ramach akcji „Szkoła pamięta”

          • W tych wyjątkowych listopadowych dniach w sposób szczególny pamiętamy o zmarłych. Porządkujemy groby i zapalamy znicze. Wspominamy naszych bliskich i tych, którzy zapisali się w historii – ogólnonarodowej i lokalnej. Pamięć o nich jest wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań.W roku ważnych wydarzeń – 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej i 75. rocznicy wybuch Powstania Warszawskiego – uwrażliwiamy młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności.Dlatego też nasza szkoła włączyła się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”. W ramach tej akcji uczniowie naszej szkoły zorganizowali zbiórkę zniczy, przygotowali stroiki na opuszczone groby, odwiedzili groby zmarłych nauczycieli, odwiedzili grób sybiraczki – pani Ireny Murawskiej. Uczniowie klasy VII posprzątali bezimienne, opuszczone groby i je udekorowali. Uczniowie klasy II zapalili znicze na bezimiennych grobach lokalnego cmentarza.

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa w Żabowie
      • skrzynka ePUAP: /SPZabowo17/SkrytkaESP
      • 91 39 106 94
      • Żabowo 17 72-200 Nowogard 72-200 Nowogard Poland
      • Dyrektor szkoły: Angelika Tębłowska Dyrektor szkoły przyjmuje interesantów w każdy wtorek od 10:00 do 12:00. Na spotkanie w innym terminie należy umówić się telefonicznie.
      • Pedagog szkolny: Marlena Głąbeck Dyżur pedagoga: w każdy wtorek od godziny 13:00 do 14:00. Na spotkanie w innym terminie należy umówić się telefonicznie.
      • Konsultacje nauczycieli według harmonogramu dostępności nauczycieli w szkole zamieszczonym w zakładce "Dokumenty szkoły".
      • Inspektor Ochrony Danych: Przemysław Ślazowski
    • Logowanie