• Zabawa niech nauką się stanie!

• W ramach innowacji pedagogicznej „Plastyka sensoryczna” uczniowie klasy I biorą udział w zajęciach mających na celu pobudzenie wszystkich możliwych zmysłów oraz poprawienie sprawności motorycznych i manualnych. Zajęcia wspierają samodzielność, uczą wychodzenia ze schematów, poznawania nowych form wyrazu, wspierają rozwój poznawczy, wzmacniają wiarę we własne możliwości, pokazują, że można wprowadzać zmiany, ulepszenia, eksperymentować, a co najważniejsze nie stwarza ograniczeń w absolutnie żaden sposób.

• Ogólnopolski program profilaktyki czerniaka

• W tym roku nasza szkoła bierze udział w "Ogólnopolskim programie profilaktyki czerniaka" edycji 2020/2021. W ramach programu uczniowie klas VII i VIII dzięki naszej pani pedagog Magdalenie Adrych poznają czynniki ryzyka i złote zasady profilaktyki czerniaka, zdobędą umiejętność samobadania skóry oraz różnicowania zmian podejrzanych o  charakter nowotworowy ze zwykłymi znamionami na podstawie zasady ABCDE.

• Ruch to zdrowie, każdy to powie!

•  Ruch to zdrowie. Aktywność ruchowa na zajęciach w-f klasy 2. Było wesoło, gwarno i radośnie. Nie zabrakło konkurencji sportowych, rywalizacji i dobrej zabawy (oczywiście stosując się do zaleceń Państwowej Inspekcji Sanitarnej w związku z  COVID-19 ). Brawa za Wasze zaangażowanie i świetną atmosferę.

• My już wiemy i segregujemy!

• 17 lutego odbyła się eko - lekcja prowadzona przez panie Monikę Olechnowicz - Krakowską oraz Izabelę Kondraciuk z Celowego Związku Gmin R - XXI. Zajęcia dotyczyły segregacji odpadów. Uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób segregować odpady. Obejrzeli filmy edukacyjne m. in. o butelce "Petulce" ukazujący w przystępny sposób proces recyklingu. Następnie przystąpili do części praktycznej - segregowali odpady do odpowiednich pojemników oznaczonych kolorami. Po zakończonej lekcji wszyscy uczniowie otrzymali praktyczne upominki, a panie prowadzące laurki w podziękowaniu za przeprowadzoną lekcję.

• Międzynarodowy Dzień Pizzy

• Komentarz raczej zbędny :) było pracowicie i smacznie!!! Każdy wykonał swoją wymarzoną pizzę – jedna była nawet na słodko z bananami :)

• Programowanie w klasie I

• Uczniowie klasy I rozpoczęli naukę programowania z robotem edukacyjnym. Dzięki temu trenują logiczne myślenie i inteligencję przestrzenną, ćwicząc liczenie i decydując jak ma się przemieszczać robot, aby dotrzeć do różnych miejsc rozmieszczonych na planszy. Lekcje programowania zaczynają więc nie od teorii, ale od bezpośredniego doświadczenia, dobrze się przy tym bawiąc.