• Zakończenie roku szkolnego 2019/2020

          • Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele,
            Zdawałoby się, że czekaliśmy na ten dzień od września https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t4c/1/16/1f642.png. A jednak dziś było trochę inaczej - wyczekiwaliśmy tego dnia, żeby móc się zobaczyć. Żałujemy, że na krótko i mniej uroczyście niż zwykle, ale staramy się pozostać zdrowi i bezpieczni.
            Chciałam Wam wszystkim gorąco podziękować; ten rok szkolny okazał się być wielkim wyzwaniem. Wspólnie wykonaliśmy wielką szkolno-zdalną akrobację, ale odnoszę wrażenie, że zakończyliśmy ją z dużą gracją. Wiem, że przejście na zdalne nauczanie było trudne; wiem, że mieliśmy małe smutki i zdenerwowania; wiem, że wszyscy bardzo pragnęliśmy "normalnej" szkoły (okazuje się, że za szkołą też można zatęsknić). Ale wiecie co? Daliśmy radę i tym bardziej, gratuluję wszystkim uczniom, ukończonego roku szkolnego . Dziękuję Rodzicom, którzy dzielnie stawili czoła nowej rzeczywistości - nie wiem, jak to by było bez Was. Ogromnie dziękuję naszym Nauczycielom - nie mam słów, które mogłyby wyrazić mój podziw dla Was.
            Trzymamy kciuki za Ósmoklasistów - jesteście wspaniali, postarajcie się, żeby wszystkie osoby, które spotkacie na swoich ścieżkach, o tym wiedziały.
            Przed nami wakacje. Odpoczywajcie bezpiecznie, odłóżcie na bok komputery 😀, dużo się śmiejcie.
            Mam nadzieję, że spotkamy się we wrześniu w szkole. Wiem, że nie możecie się doczekać.

            Dyrektor szkoły
            Karolina Jaklińska - Czyżak

          • Program Fundacji Orange #SuperKoderzy

          • Udało się! Będziemy #SuperKoderami! Nasza szkoła rozpocznie zajęcia w Programie #SuperKoderzy od nowego roku szkolnego, jako jedna ze 140 szkół, które zwyciężyły w tegorocznej rekrutacji do Programu Edukacyjnego Fundacji Orange. Każda ze szkół otrzyma grant na zakup sprzętu komputerowego i pomocy dydaktycznych niezbędnych do prowadzenia zajęć w ramach wybranej ścieżki. Dotychczas z programu skorzystało już 490 szkół w całej Polsce. 

             

            Szkoły uczestniczące w #SuperKoderach mają do wyboru jedną z trzynastu ścieżek tematycznych. Podczas spotkań #SuperKoderzy uczą się programowania w praktyce i pogłębiają wiedzę z danego przedmiotu. Rozwijają też kreatywność, umiejętność logicznego myślenia i pracy w zespole. Być może w młodych programistach rozbudzą się przyszłe zainteresowania zawodowe. Programista to przecież zawód przyszłości!. #SuperKoderzy uczą się grać na bananach, programować stację pogodową, tworzyć interaktywne multimedialne reportaże, a nawet własne strony internetowe czy gry dla robotów.

             

            PS. Szczególne podziękowania dla uczniów klasy VI i VII: Natalii Skowyra, Piotra Orłowskiego, Anny Wypart, Oliwii Grzelak i Mai Razik – dzięki Waszemu zaangażowaniu program #SuperKoderzy zagości w naszej szkole. Nawet zdalna nauka nie była dla Was przeszkodą w odpowiedzi na wyzwanie: „ Pokaż swój SuperKoderski zespół oraz dlaczego chcecie zostać #SuperKoderami”? Gratulujemy!

          • Informacja o zwrocie podręczników

          • 1. Zwrot podręczników (zgodnie z postanowieniami regulaminu) - kl. 1-4 16.06 (wtorek), w godzinach 12.30-14.00, kl. 5-8 17.06 (środa), w godzinach 12.00-13.30.

            Wcześniej nie należy przyjeżdżać, z uwagi na trwający egzamin i czynności egzaminacyjne;

            2. Przy zwrocie podręczników jest możliwość odebrania zdjęć robionych w marcu (do obejrzenia i przemyślenia zakupu) oraz pobrania wniosku o przyjęcie dziecka na świetlicę w roku szkolnym 2020/21.

            Regulamin:

            Regulamin_zwrotow_podrecznikow_szkolnych_Zabowo.doc

          • Grafik konsultacji dla uczniów Szkoły Podstawowej w Żabowie

          • WAŻNE ! ! !

            Konsultacje nie oznaczają braku lekcji w systemie zdalnym – lekcje zdalne odbywają się nadal. Z konsultacji korzystają uczniowie, którzy chcą poprawić bieżące oceny lub omówić bezpośrednio z nauczycielem niezrozumiałe partie materiału. Konieczne jest każdorazowe potwierdzenie chęci wzięcia udziału w konsultacjach.

            Udział w konsultacjach zgłaszamy w przeddzień planowanych konsultacji do godz. 13.00 – za pomocą komunikatorów internetowych, telefonu, sms-a bezpośrednio do danego nauczyciela, ewentualnie do wychowawcy.

             

            Uczniowie dowożeni są na konsultacje oraz z nich odbierani przez rodzica/opiekuna prawnego.

            Szczegółowy grafik konsultacji dostępny pod linkiem:

            https://drive.google.com/open…

          • Wsparcie psychologiczno-pedagogiczne

          • W związku z sytuacją epidemiczną wywołaną przez COVID-19 wiele osób czuje niepokój podyktowany zagrożeniem własnego zdrowia oraz obawia się o osoby najbliższe.

            Młodzi ludzie, zawłaszcza w wieku szkolnym, źle reagują na silny stres wywołany różnymi sytuacjami. W obecnej chwili żyjemy w izolacji. Człowiek jest istotą społeczną i od zawsze stara  się przebywać z ludźmi. W obecnej chwili jest to niemożliwe.

            Drodzy rodzice jeżeli zauważycie, że wasze dziecko nie radzi sobie z emocjami jakie towarzyszą obecnej sytuacji  i uznacie, że potrzebujecie pomocy,  możecie zwrócić się do mnie drogą mailową na wskazany poniżej adres. Postaram się pomóc i udzielić wsparcia. Pozdrawiam,

             

            pedagog szkolny: Magdalena Adrych

            e-mail: magdalenaadrych7@gmail.com

          • Wyniki konkursu - Kartka wielkanocna

          • Przed Świętami Wielkanocnymi uczniowie Szkoły Podstawowej w Żabowie uczestniczyli w konkursie „Wielkanoc tuż, tuż… - wirtualna kartka z życzeniami”. Oto wyniki konkursu:

            Klasy I-III

            I miejsce: J. Pietrzak (kl. II)

            Klasy IV-VIII

            I miejsce: N. Skowyra (kl.VI)

            II miejsce: O. Grzelak (kl. VII)

            III miejsce: M. Skowyra (kl. IV)

            Wyróżenienia: K. Bernach (kl. VIII); A. Kouhan (kl. IV); M. Razik (kl. VII)

            Gratulujemy!

            ​​​​​​​


          • Biblioteka

          • Zostań w domu – zdalna oferta nowogardzkiej biblioteki

            Od 1 kwietnia decyzją Premiera wprowadzono kolejne obostrzenia mające ograniczać epidemię koronawirusa (szczegóły dostępne na stronie rządowej: https://www.gov.pl/web/koronawirus/kolejne-kroki ). We wprowadzonym stanie epidemii zamknięte dla mieszkańców są między innymi placówki kulturalne, co nie oznacza, że nie prowadzą one swojej pracy. W nowogardzkiej bibliotece, na rzecz czytelników wprowadzono ofertę zdalną.

            Praca w naszych filiach odbywa się wirtualnie. Powstał cykl EKO- BIBLIOTEKA, w którym uświadamiamy naszych Czytelników w kwestach recyklingu, prawidłowej segregacji, stworzyliśmy bazę pomysłów: jak dać drugie życie wyrzuconym rzeczom. Filie na bieżąco śledzą wydarzenia kulturalne, spektakle teatralne zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci, wszystkie wydarzenia są udostępniane naszym Czytelnikom, podobnie jak spotkania autorskie i inne ciekawe wydarzenia kulturalne. Podsyłamy dla naszych Czytelników wszelkie ciekawostki o książkach, śledzimy nowości wydawnicze. Opracowaliśmy bazę wszystkich stron z darmowymi e bookami. Powstał cykl przedstawiający: Życiorysy Poetów, gdzie przedstawiani są autorzy, których wybierają nasi Czytelnicy. Ponadto oferujemy naszym Czytelnikom bazę pomysłów na prace plastyczne, qiuzy, krzyżówki i liczne konkursy. Na bieżąco udostępniamy poprzez internet dostęp do popularnych w naszych bibliotekach czasopism - dla najmłodszych Świerszczyk, dla młodzieży Kosmos, a także popularnych kobiecych czasopism – mówi Aneta Wysoszyńska, dyrektor biblioteki w Nowogardzie.

            - Od momentu zamknięcia biblioteki dla czytelników są wykonywane gruntowne prace wewnętrzne tj. skontrum, selekcja, ubytkowanie, porządkowanie magazynów, porządkowanie księgozbioru, magazynowanie czasopism i dzienników, porządkowanie dokumentów życia społecznego, naprawa uszkodzonego księgozbioru, prace w systemach bibliotecznych. Na polecenie Dyrektora wszyscy pracownicy biorą udział w szkoleniach on-line dla bibliotekarzy XXI w. oraz webinariach dotyczących nowoczesnych prac z czytelnikiem. Wszyscy pracownicy pełnią dyżury w budynku biblioteki oraz przygotowują wirtualną ofertę biblioteki: akcja #niezostawiamczytelnika, #czytajnazdrowie, #zostanwdomuczytajksiazki, spotkania live z autorami książek, propozycje audiobooków dla dzieci i dorosłych, przygotowywanie zagadek, tworzenie postów z aktualnymi informacjami np. 2 kwietnia - Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, wirtualne udostępnianie zbiorów Izby Pamięci i Tradycji Ziemi Nowogardzkiej jako lokalne ciekawostki, konkursy nt. wiedzy czytelniczej oraz wszystkie możliwe wirtualne działania dotyczące promocji książki i czytelnictwa. Serdecznie zapraszamy do śledzenia nas w mediach społecznościowych.

             

            Będąc w domu warto odwiedzać profile facebook filii bibliotecznych (podajemy adresy facebook)

            Filia ŻABOWO : https://www.facebook.com/bibliotekawzabowie/

            Filia WIERZBIĘCIN : https://www.facebook.com/bibliotekawwierzbiecinie/

            Filia STRZELEWO : https://www.facebook.com/fil.bibl.strzelewo/

            Filia DĄBROWA : https://www.facebook.com/Miejska-Biblioteka-Publiczna-W-Nowogardzie-Filia-w-D%C4%85browie-R-Afeltowicz-1063582817085176/

            Filia DŁUGOŁĘKA : https://www.facebook.com/FiliawDlugolece/

            Filia BŁOTNO : https://www.facebook.com/Miejska-Biblioteka-Publiczna-w-Nowogardzie-Filia-w-B%C5%82otnie-Danuta-Nowak-254864044698730/

            Filia nr 2 OSIEDLE : https://www.facebook.com/Miejska-Biblioteka-Publiczna-w-Nowogardzie-filia-2-159095818190031/

             

            Co w przypadku, gdy mamy do oddania książkę do biblioteki?

            W takich przypadkach proszę się nie martwić. Oddawanie książek zostało zawieszone do odwołania – informuje A. Wysoszyńska.

             

            Swoją zdalną ofertę dla mieszkańców proponuje także Dział Cyfryzacji i Digitalizacji nowogardzkiej biblioteki. Nowo powstały dział zajmuje się opracowaniem zgromadzonych przez wiele lat zbiorów własnych biblioteki i zbiorów przekazanych, jako darowizna lub depozyt do Izby Pamięci i Tradycji. - Chcielibyśmy zapoznać Państwa z naszymi zbiorami prezentując je na stronach Biblioteki. Będzie to cykl zdjęć „Stary Nowogard”, zaprezentujemy zdjęcia i czasopisma minionych czasów, kolekcje rodzinne. Mam nadzieję, że zainteresuj Państwa nasza praca a może zachęci do przekazania swoich zbiorów do Izby Pamięci i Tradycji Ziemi Nowogardzkiej – mówi dyrektor biblioteki w Nowogardzie.

             

            Oferta biblioteki głównej: 

            Facebook: https://www.facebook.com/bibliotekawnowogardzie/

            Co znajdziemy? Udostępnianie tutoriali prac plastycznych, łamigłówek, zagadek, zadań logicznych, udostępnianie słuchowisk, bajek czytanych, poczytanek, udostępnianie transmisji live (aktorów, pisarzy itp.).

            Instagram biblioteki w Nowogardzie: https://www.instagram.com/biblioteka.nowogard/?hl=pl

            Co tutaj znajdziemy? Codzienne dodawanie zdjęcia tematycznego, relacje, ankiety, zagadki, akcje #instanocki #przerwanabajkę oraz kanał  zaczytani.org. M. Ościłowski

          • Ważne informacje

          • Szanowni Państwo, sytuacja związana z epidemią koronawirusa jest dynamiczna. Od 1 kwietnia Premier wprowadził na przykład nowe ograniczenia w poruszaniu się czy robieniu zakupów. W związku z tym, iż niektórzy z Państwa mogą mieć pytania dotyczące sytuacji w Gminie Nowogard uruchomiliśmy dla Państwa adres e-mailowy, na który możecie Państwo kierować swoje pytania.
            Jeśli jesteś osobą starszą, samotną i nie wiesz gdzie i jaką pomoc możesz uzyskać, jeśli interesują Cię działania gminy w okresie epidemii, jeśli masz opinię lub inne uwagi – napisz. Wszelkie pytania oraz opinie prosimy kierować na adres: zapytajnas@nowogard.pl
            Jednocześnie informujemy, że pytania możecie Państwo także kierować telefonicznie na nr: 600 318 463, od poniedziałku do piątku, w godz. 8.00 – 15.30 (osoba do kontaktu: Marcin Ościłowski). Dołożymy wszelkich starań aby uzyskali Państwo niezwłocznie odpowiedzi na swoje pytania.

             

          • Ważne dla osób w kwarantannie

          • Osoby będące w kwarantannie nie mogą wychodzic z domów, tym samym nie mogą również zadbać sami o swoje podstawowe potrzeby żywnościowe. Osoby objęte kwarantanną i wymagające wsparcia mogą jednak kontaktować się z Ośrodkiem Pomocy Społecznej (tel. 788 139 192). Jeżeli pracownik OPS ma wątpliwości, co do przekazanych informacji, fakt przebywania danej osoby w kwarantannie możne potwierdzić w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej lub na Policji.

            Jak wygląda pomoc dla osób w kwarantannie?

            1. SANEPID – zgodnie z procedurą kwalifikuje osobę do objęcia kwarantanną i przekazuje informację do lokalnego Ośrodka Pomocy Społecznej;

            2. Ośrodek pomocy społecznej weryfikuje czy dana osoba wymaga pomocy żywnościowej (zalecany kontakt telefoniczny, pozyskanie informacji od innych służb).

            3. Ośrodek pomocy społecznej organizuje pomoc żywnościową, w pierwszej kolejności pozyskując ją od organizacji pozarządowych (m.in. Polski Czerwony Krzyż, Polski Komitet Pomocy Społecznej, Caritas, Federacja Polskich Banków Żywności).

            4. Pomoc ta może być również realizowana w formie jednego gorącego posiłku lub w formie zakupu i dostarczenia produktów żywnościowych przez okres trwania kwarantanny.

            5. Burmistrz organizuje dowóz/dostarczenie produktów żywnościowych przy udziale służb gminnych: Ochotniczej Straży Pożarnej.

            6. OPS kontaktuje się z OSP wyznaczonym przez Burmistrza i wskazuje miejsce odbioru produktów żywnościowych oraz miejsce ich dostarczenia.

            7. Przy dostarczaniu żywności konieczne jest przestrzeganie zasad higieny i zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego.

            Tel. 788 139 192 – dyżury codziennie do godz. 19.00

            W związku z obecną sytuacją OPS Nowogard uruchomił dodatkowy telefon o numerze 788 139 192, pod którym codziennie do godz.19:00, wszyscy mieszkańcy mogą uzyskać informacje na temat możliwości otrzymania pomocy z Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowogardzie. Telefon jest obsługiwany przez pracowników ośrodka:

            od 30.03.2020 r. do 05.04.2020 r. dyżur pełni pracownik socjalny p. Helena Błaszczyk,
            od 06.04.2020 r. do 12.04.2020 r. dyżur pełni pracownik socjalny p. Alicja Seweryn,
            od 13.04.2020 r do 19.04.2020 r. dyżur pełni pracownik socjalny p. Sylwia Serocka,
            od 20.04.2020 r. do 26.04.2020r. dyżur pełni pracownik socjalny p Bogumiła Walczak,
            od 27.04.2020 r do 03.05.2020r. dyżur pełni pracownik socjalny p. Żaneta Sidor,
            od 04.05.2020r. do 10.05.2020r. dyżur pełni pracownik socjalny p. Barbara Pakulska,
            od 11.05.2020 r. do 17.05.2020 r. dyżur pełni pracownik socjalny p. Alicja Golema,
            od 18.05.2020r. do 24.05.2020 r. dyżur pełni pracownik socjalny p. Grażyna Harnack,
            od 25.05.2020 r. do 31.05.2020 r. dyżur pełni pracownik socjalny p. Jadwiga Olszowa,
            od 01.06.2020 r. do 07.05.2020 r. dyżur przy telefonie pełni pracownik socjalny p. Julita Troczyńska.

            Dyżury są pełnione do odwołania. 

            M. Ościłowski

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa w Żabowie
      • skrzynka ePUAP: /SPZabowo17/SkrytkaESP
      • 91 39 106 94
      • Żabowo 17 72-200 Nowogard 72-200 Nowogard Poland
      • Dyrektor szkoły: Angelika Tębłowska Dyrektor szkoły przyjmuje interesantów w każdy wtorek od 10:00 do 12:00. Na spotkanie w innym terminie należy umówić się telefonicznie.
      • Pedagog szkolny: Marlena Głąbeck Dyżur pedagoga: w każdy wtorek od godziny 13:00 do 14:00. Na spotkanie w innym terminie należy umówić się telefonicznie.
      • Konsultacje nauczycieli według harmonogramu dostępności nauczycieli w szkole zamieszczonym w zakładce "Dokumenty szkoły".
      • Inspektor Ochrony Danych: Przemysław Ślazowski
    • Logowanie