• Dzień Edukacji Narodowej

• 13 października uczniowie klas 0-III wraz z wychowawcami przygotowali akademię z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Młodzi artyści piosenką i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli. Uczniowie docenili i podkreślili swoją  wdzięczność za codzienny trud pracy nauczycieli i pracowników szkoły, ich poświęcenie, czujność i  troskę o dobro wychowanków. Na zakończenie Pani Dyrektor Karolina Jaklińska – Czyżak podziękowała za trud pracy wszystkim pracownikom szkoły oraz przekazała bardzo ważną informację dla uczniów J Kolejne zajęcia z wychowania fizycznego będą mogły odbywać się w świeżo wyremontowanej sali gimnastycznej! Cieszymy się bardzo!

• Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

• Na początku października  obchodziliśmy w naszej szkole X  Międzynarodowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Święto to  jest dobrą okazją, by doskonalić sprawność rachunkową. W tym roku sprawdzaliśmy znajomości działań w zakresie tabliczki mnożenia wykorzystując aplikacje Kahoot i Quizizz. Oczywiście obowiązkowo odbył się egzamin pisemny. Połączyliśmy również sport z matematyką – turniej „Koszykarz – matematyk” dostarczył wielu emocji. Rywalizacja była bardzo zacięta. Naszym działaniom towarzyszyła „matematyczna sowa” – nieodłączny symbol Dnia Tabliczki Mnożenia. Każdy uczeń przygotował swoją wersję sowy z tabliczkowym działaniem.

Odbył się również konkurs „Mistrz tabliczki mnożenia”. Oto jego wyniki:

Kategoria kl. IV-VI

I miejsce: Marysia Szczepaniak kl. V

II miejsce: Filip Wdowczyk kl. VI

III miejsce: Oskar Toboła kl. IV

Kategoria kl. VII-VIII

I miejsce: Maja Razik kl. VIII

II miejsce: Wiktoria Bartlewska kl. VIII

III miejsce: Piotr Orłowski kl. VII

W turnieju „Koszykarz-matematyk” najlepsze wyniki uzyskali:

Oskar Toboła kl. IV, Adrian Piórkowski kl. IV, Nikola Zubrycka kl. VI, Natalia Skowyra kl. VII, Piotr Orłowski kl. VII, Anna Wypart kl. VII, Dominika Kapela kl. VIII.

Zwycięzcom gratulujemy ! :-)

• Międzynarodowy Dzień Kropki

• Nie wszyscy wiedzą, że we wrześniu przypadał Międzynarodowy Dzień Kropki. Święto to obchodzone jest w wielu krajach świata. Kiedy Peter Reynolds – autor książek dla dzieci i młodzieży, napisał książkę „The Dot” nie pomyślał pewnie, że poruszy ona cały świat. Książka opowiada historię pewnej dziewczynki Vashti, która dzięki niepozornej kropce uwierzyła w siebie. International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki stał się świętem kreatywności, odkrywania talentów i wiary we własne możliwości.

Uczniowie naszej szkoły przekonali się, że również w matematyce mała kropka ma swoje znaczenie. Specjalnie przygotowane karty pracy i zadania sprawiły, że nauka matematyki może być przyjemna. Doskonaląc sprawność rachunkową, czy zaznaczanie punktów w układzie współrzędnych uczniowie stworzyli ciekawe rysunki, rozwijali twórcze myślenie i kreatywność.